Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 225/60-R17. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Crugen HP71.
Detta -däck har en diameter på 17". Med offroaddäcket Crugen HP71 får du ett däck som är 225 mm brett och har en profil på 135 mm. Hastighetsindex V som Crugen HP71 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Komplettera Crugen HP71 med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 487 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Crugen HP71 |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 8808956350154 |
Offroaddäck från med modellnamnet Crugen HP71 och däckbeteckningen 225/60-R17.
Ett offroaddäck från . Crugen HP71 har däckbeteckningen 225/55-R19.
Offroaddäcket Crugen HP71 från med däckbeteckningen 225/55-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Crugen HP71 och däckbeteckningen 225/60-R17.