Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 225/55-R19. Detta -däck är av modellen EfficientGrip 2 SUV.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Här har du ett offroaddäck från som är 225 brett och med en profil på 124 mm. EfficientGrip 2 SUV har hastighetsindex V, vilket innebär att EfficientGrip 2 SUV är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till EfficientGrip 2 SUV.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 728 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip 2 SUV |
| Däckbeteckning | 225/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4038526070500 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet EfficientGrip 2 SUV. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/60-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet EfficientGrip Performance 2. Däcket har däckbeteckningen 225/55-R18.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 225/65-R17.