Ventus Prime 4 K135A är ett däck från som har däckbeteckningen 225/55-R18. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Ventus Prime 4 K135A.
Detta offroaddäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Offroaddäcket Ventus Prime 4 K135A har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 124 mm (55% av däckets bredd). Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du 18"-fälgar till dina Ventus Prime 4 K135A? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 646 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus Prime 4 K135A |
| Däckbeteckning | 225/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 8808563582504 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/55-R18 och modellnamnet Ventus Prime 4 K135A.
Offroaddäck från med modellnamnet Ventus Prime 4 K135A och däckbeteckningen 225/55-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ventus Prime 4 K135A. Däcket har däckbeteckningen 225/55-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ventus Prime 4 K135A. Däcket har däckbeteckningen 225/55-R19.