Powergy har en däckbeteckning som lyder 225/55-R18. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Powergy.
Powergy är ett offroaddäck med diametern 18". Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 124 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Powergy. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 745 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Powergy |
| Däckbeteckning | 225/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 8019227392586 |
Offroaddäcket Powergy 2 från med däckbeteckningen 225/55-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Dynaxer SUV. Däcket har däckbeteckningen 225/55-R18.
Offroaddäcket Sport Maxx RT2 från med däckbeteckningen 225/55-R18.
Offroaddäcket Ventus Prime 3X K125A har en däckbeteckning som är 225/55-R18. Däcket kommer från .