Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 225/55-R18 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Detta offroaddäck har modellnamnet Ultrac+ och är ett av alla däck som tillverkas av .
Ultrac+ är ett offroaddäck med en diameter på 18". Detta offroaddäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 124 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Komplettera Ultrac+ med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 700 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ultrac+ |
| Däckbeteckning | 225/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 8714692983061 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/55-R18 och modellnamnet Ultrac+.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Dynaxer SUV. Däcket har däckbeteckningen 225/55-R18.
Offroaddäcket Sport Maxx RT2 från med däckbeteckningen 225/55-R18.
Offroaddäcket Ventus Prime 3X K125A har en däckbeteckning som är 225/55-R18. Däcket kommer från .