har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 215/60-R18 för Eagle F1 Asymmetric 6. Eagle F1 Asymmetric 6, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Här har du ett offroaddäck från som är 215 brett och med en profil på 129 mm. Hastighetsindexet för Eagle F1 Asymmetric 6 är W. Detta innebär att Eagle F1 Asymmetric 6 är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Behöver du även 18"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 058 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 6 |
| Däckbeteckning | 215/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4038526435088 |
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 6 har en däckbeteckning som är 255/40-R21. Däcket kommer från .
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Eagle F1 Asymmetric AT. Däcket har däckbeteckningen 235/60-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 255/60-R18 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 3.
Detta offroaddäck från , kallat Eagle F1 Asymmetric 3, har däckbeteckningen 255/60-R18.