har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 215/60-R17 för CrossContact H/T. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för CrossContact H/T.
CrossContact H/T är ett offroaddäck med diametern 17". offroaddäcket CrossContact H/T är 215 mm brett och en profil på 129 mm. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper CrossContact H/T. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 307 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | CrossContact H/T |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 4019238477221 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet CrossContact RX. Däcket har däckbeteckningen 215/60-R17.
Offroaddäck från med modellnamnet CrossContact H/T och däckbeteckningen 215/60-R17.
Offroaddäck från med modellnamnet Cross Sport SP-9 och däckbeteckningen 215/60-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Turanza T005. Däcket har däckbeteckningen 215/60-R17.