Wintrac Pro har en däckbeteckning som lyder 195/55-R20. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Wintrac Pro.
Detta offroaddäck från passar på 20"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck har en bredd på 195 mm och har en profil som är ungefär 107 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Behöver du 20"-fälgar till dina Wintrac Pro? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 636 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wintrac Pro |
| Däckbeteckning | 195/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
Wintrac Pro - Ett offroaddäck med däckmärkningen 195/55-R20.
Wintrac Pro+ - Ett offroaddäck med däckmärkningen 195/55-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 195/55-R20 och modellnamnet Quatrac Pro.
Offroaddäcket Quatrac Pro+ från med däckbeteckningen 195/55-R20.