Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 275/55-R19 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Pilot Sport 4 SUV.
Pilot Sport 4 SUV passar på fälgar med en diameter på 19". Offroaddäcket Pilot Sport 4 SUV har en bredd som är 275 mm och en däcksida med en höjd på cirka 151 mm (55% av däckets bredd). Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 741 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Pilot Sport 4 SUV |
| Däckbeteckning | 275/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 3528700018127 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/55-R19 och modellnamnet Pilot Sport 4 SUV.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Cross Sport SP-9. Däcket har däckbeteckningen 275/55-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/55-R19.
Proxes Sport är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/55-R19.