Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 265/50-R19. Detta -däck är av modellen Eagle LS2.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Detta offroaddäck har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 133 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Behöver du även 19"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 976 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle LS2 |
| Däckbeteckning | 265/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 5452000581853 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/50-R19.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Eagle LS2. Däcket har däckbeteckningen 235/55-R19.
Eagle LS2 ROF - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/45-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/50-R19.