SP Winter Sport 4D har en däckbeteckning som lyder 265/45-R20. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet SP Winter Sport 4D.
SP Winter Sport 4D är ett offroaddäck med diametern 20". Här har du ett offroaddäck från som är 265 brett och med en profil på 119 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Komplettera SP Winter Sport 4D med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 833 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | SP Winter Sport 4D |
| Däckbeteckning | 265/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4250427442143 |
SP Winter Sport 4D är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/45-R20.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet SP Winter Sport 4D RunFlat. Däcket har däckbeteckningen 245/50-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 295/40-R20 och modellnamnet SP Winter Sport 4D.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet SP Winter Sport 4D. Däcket har däckbeteckningen 295/40-R20.