Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 265/35-R22. Detta offroaddäck har modellnamnet Zeon Cross Range och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 22" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck är 265 mm brett och har samtidigt en profil på 93 mm. Profilen motsvarar 35% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Zeon Cross Range är H. Detta innebär att Zeon Cross Range är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 22"-fälgar som passar till Zeon Cross Range? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 740 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Zeon Cross Range |
| Däckbeteckning | 265/35-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 93 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4038526413468 |
Detta offroaddäck från , kallat Zeon Cross Range, har däckbeteckningen 265/35-R22.
Zeon Cross Range - Ett offroaddäck med däckmärkningen 265/50-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/50-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet X-Ice North 4 och däckbeteckningen 265/35-R22.