Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 265/35-R22. Ecsta PS71 SUV är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 22" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck är 265 mm brett och har samtidigt en profil på 93 mm. Profilen motsvarar 35% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Ecsta PS71 SUV då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 490 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ecsta PS71 SUV |
| Däckbeteckning | 265/35-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 93 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 8808956324605 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/35-R22.
Detta offroaddäck från , kallat Ecsta PS71 SUV, har däckbeteckningen 315/35-R22.
Ett offroaddäck från . Ecsta PS71 SUV har däckbeteckningen 275/35-R22.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/35-R22.