Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 255/55-R20. Ecsta PS71 SUV är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 20". Offroaddäcket Ecsta PS71 SUV har en bredd som är 255 mm och en däcksida med en höjd på cirka 140 mm (55% av däckets bredd). Ecsta PS71 SUV har hastighetsindex Y, vilket innebär att Ecsta PS71 SUV är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 20"-fälgar till dina Ecsta PS71 SUV? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 565 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ecsta PS71 SUV |
| Däckbeteckning | 255/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8808956689438 |
Detta offroaddäck från , kallat Ecsta PS71 SUV, har däckbeteckningen 255/55-R20.
Ecsta PS71 SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/45-R20.
Offroaddäcket Ecsta PS71 SUV har en däckbeteckning som är 295/40-R20. Däcket kommer från .
Ecsta PS71 SUV är ett offroaddäck med däckmärkningen 315/35-R20.