har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 245/65-R17 för Dynapro AT2 RF11. Dynapro AT2 RF11, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta offroaddäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta offroaddäck har en bredd på 245 mm och en profil på cirka 159 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Dynapro AT2 RF11 är T. Detta innebär att Dynapro AT2 RF11 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Komplettera Dynapro AT2 RF11 med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 275 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynapro AT2 RF11 |
| Däckbeteckning | 245/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 8808563525266 |
Dynapro AT2 RF11 är ett offroaddäck med däckmärkningen 245/65-R17.
Dynapro AT2 RF11 är ett offroaddäck med däckmärkningen 245/70-R16.
Offroaddäcket Dynapro AT2 RF11 från med däckbeteckningen 245/75-R16.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 245/75-R16.