All-Terrain T/A KO3 är ett däck från som har däckbeteckningen 245/65-R17. All-Terrain T/A KO3, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
All-Terrain T/A KO3 är ett offroaddäck med diametern 17". Med offroaddäcket All-Terrain T/A KO3 får du ett däck som är 245 mm brett och har en profil på 159 mm. Hastighetsindexet för All-Terrain T/A KO3 är S. Detta innebär att All-Terrain T/A KO3 är godkänt att användas upp till 180 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper All-Terrain T/A KO3. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 000 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | All-Terrain T/A KO3 |
| Däckbeteckning | 245/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 111/108 |
| EAN | 3528701795416 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/75-R17.
All-Terrain T/A KO2 är ett offroaddäck med däckmärkningen 245/65-R17.
Geolandar A/T4 (G018) är ett offroaddäck med däckmärkningen 245/65-R17.
Offroaddäcket All-Terrain T/A KO2 har en däckbeteckning som är 255/75-R17. Däcket kommer från .