Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R18 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Detta -däck är av modellen Ventus S1 Evo 2 K117A.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 129 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till Ventus S1 Evo 2 K117A? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 984 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus S1 Evo 2 K117A |
| Däckbeteckning | 235/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 8808563394190 |
Ventus S1 Evo 2 K117A - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R18.
Ett offroaddäck från . Ventus S1 Evo 2 K117A har däckbeteckningen 235/55-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Ventus S1 Evo 2 K117A, har däckbeteckningen 235/55-R18.
Offroaddäcket Ventus S1 Evo 2 K117A från med däckbeteckningen 235/55-R18.