Quatrac Pro har en däckbeteckning som lyder 235/55-R17. Detta -däck är av modellen Quatrac Pro.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 17". Med offroaddäcket Quatrac Pro får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 129 mm. Hastighetsindex Y som Quatrac Pro har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för Quatrac Pro. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 438 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Quatrac Pro |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 8714692347542 |
Quatrac Pro+ är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R17.
Offroaddäcket Quatrac Pro+ har en däckbeteckning som är 235/55-R17. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Quatrac Pro+ har en däckbeteckning som är 235/55-R17. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Quatrac Pro+ har en däckbeteckning som är 235/55-R17. Däcket kommer från .