Proxes Comfort är ett däck från som har däckbeteckningen 215/50-R18. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Proxes Comfort.
Detta -däck har en diameter på 18". Offroaddäcket är 215 mm brett med en profil på 108 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Proxes Comfort. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 887 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Proxes Comfort |
| Däckbeteckning | 215/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 108 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 4981910562153 |
Detta offroaddäck från , kallat Proxes Comfort, har däckbeteckningen 215/50-R18.
Ett offroaddäck från . Proxes Comfort har däckbeteckningen 215/55-R18.
Ett offroaddäck från . Proxes Comfort har däckbeteckningen 215/65-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Proxes Comfort. Däcket har däckbeteckningen 215/70-R16.